Nazwa pochodzi od „liseuse”, która jest żeńską formą „liseur” w języku francuskim. Jest to często tłumaczone jako „czytelnik”, ale zwykle używane jest do opisania osoby, która naprawdę lubi czytać, podczas gdy prosty czytelnik nazywany jest „lecteur” lub „lectrice” w płci żeńskiej. Jest to jedna z informacji o tym, komu pierwotnie sprzedawano tego typu biurko.

Fotele Ergodesk naturalne dopasowanie

Liseuse to zabytkowa forma biurka, która była popularna we Francji w XVIII wieku i produkowana ponownie w pierwszej połowie XIX wieku. Został on skopiowany w kilku krajach kontynentalnych i w Wielkiej Brytanii.

Wiele z nich to wielozadaniowe meble o podwójnym lub potrójnym zastosowaniu. Na XVIII-wiecznym kobiecym rynku, oprócz szuflad lub szuflad zawierających papier, pigułkę, atrament i inne przybory do pisania, często znajdują się szuflady przeznaczone specjalnie do przechowywania toalet i kosmetyków.

Biurko Moore nie jest jedną, ale dwiema dużymi, zabytkowymi formami biurka. Moore Office Queen” to potężne biurko, przeznaczone dla siedzącego użytkownika. Z zewnątrz wygląda na zamknięte, podobnie jak jego konkurent, biurko Wooton, ale różni się od niego na kilka sposobów. Po pierwsze, ma tylko jedne duże drzwi do zamknięcia głównej powierzchni roboczej oraz szuflad i zakamarków wokół niej, a Wooton ma dwa.

Co ważniejsze (producent lubił się nim chwalić) główna powierzchnia robocza przesuwa się do i z korpusu biurka, dzięki czemu można zatrzymać pracę i zamknąć biurko bez konieczności odkładania wszystkiego na bok, jak w przypadku biurka Wooton.

Moore Office Queen” została opatentowana w 1878 roku w stanie Indiana w Stanach Zjednoczonych przez Moore Combination Desk Company. Office Queen ma nowoczesnego potomka zwanego biurkiem pancernym.

Fotele do biurka dla dzieci Ergodesk

Fotele Ergodesk – o funkcjonalności

Moore Insurance Desk” jest prawie dwa razy większy niż „Office Queen” i łączy w jednym meblu stojące biurko z normalnym „siedzącym” biurkiem. Został on opatentowany w 1882 roku. Podobnie jak „królowa Office Queen” otwiera się jednymi dużymi drzwiami, a jej wewnętrzna powierzchnia robocza wsuwa się i wysuwa. Ale posiada również zewnętrzną powierzchnię roboczą, która może pomieścić stojącego użytkownika, po drugiej stronie biurka. Użytkownik stojący wykorzystuje „dach” biurka użytkownika siedzącego jako swoją powierzchnię roboczą.

Biurka do łączenia zacisków zostały wyprodukowane w gatunkach standardowych, ekstra i najwyższej jakości. Standardowe biurka do kombinacji gatunków od 110 USD do 185 USD. Dodatkowe biurka były o 40% do 50% droższe. Przełożeni byli drożsi.

Betty Lawson Walters w swojej monografii kuksońskiej na biurku Wooton podkreśla relatywne znaczenie biurka Moore jako konkurenta słynnego biurka Wooton, a także śledzi jego pochodzenie i przeznaczenie.