Biurko partnerów, biurko partnerów lub biurko partnerów (również biurko podwójne) jest zabytkową formą biurka, która jest w zasadzie dwoma biurkami na cokole, zbudowanymi od samego początku jako jedno duże biurko połączone z frontem, dla dwóch użytkowników pracujących naprzeciwko siebie.

Biurko z regulacją wysokości – czy to działa

Ten mebel został po raz pierwszy zaprojektowany w Wielkiej Brytanii, aby pomieścić pracę partnerów bankowych. Panowie ci byli zazwyczaj wyższymi urzędnikami banków, którzy chcieli współpracować, zachowując wygodę i prestiż biurka na cokole. Była adaptacją wcześniejszego, a czasem większego biurka bibliotecznego, znajdującego się w bibliotekach dworów szlachty i szlachty. Obecnie biurka wymagają atestów zgodności z polskimi normami. O tym i nie tylko przeczytasz w artykule Poznaj znaczenie symboli na biurku dla dziecka z regulacją wysokości – płyty MDF.

Większość biurek partnerskich wykonanych w XIX wieku została zbudowana z wysokiej jakości drewna, takiego jak dąb, mahoń czy orzech włoski, a wykończona jest na blatach oprzyrządowanymi skórzanymi wstawkami oraz mosiężnymi okuciami. W XX wieku wykonano wiele reprodukcji.

Biurko na plantacji jest zabytkową formą biurka. Uważa się, że był on pierwotnie używany przez listonoszy jako biurko pocztowe. Wiadomo, że formularz ten był stosowany na południowych plantacjach w Stanach Zjednoczonych, ale nie ogranicza się on do nich. Przez jakiś czas społeczności Shakers w Nowej Anglii zbudowały dużą wersję tej formy biurka. W XIX wieku cieszył się dużą popularnością.

Zasadniczo, biurko na plantacji jest biurkiem jesiennym z głębszą podstawą lub częścią dolną.

Biurko z regulacją wysokości oszczędny wybór

Biurko z regulacją wysokości – nie trzeba innych mebli

Dodatkowa przestrzeń lub półka w dolnej części biurka służy jako podparcie dla frontu upadku, eliminując w ten sposób konieczność stosowania chowanych podpór. Podobnie jak w przypadku normalnej szuflady jesiennej, aby podnieść ją pionowo i w ten sposób zamknąć małe szuflady i gołębie ustawione przed użytkownikiem, konieczne jest oczyszczenie powierzchni roboczej ze wszystkich materiałów.

Podczas gdy recepcja jesienna rozwijała się poprzez umieszczenie klatki piersiowej z boku, na przygotowanym dla niej stojaku, do dokładnych wymiarów (jak w przypadku recepcji Bargueño), formę recepcji opracowano poprzez umieszczenie takiej klatki piersiowej z boku, na stole nieco za głębokim dla niej. Po otwarciu, przód opadania zwykle ustawia się pod niewielkim kątem, aby użytkownik miał ukośną powierzchnię roboczą.

Niektóre biurka plantacyjne mają dwie drzwiczki panelowe zamiast przedniej, a zatem gzyms jest znacznie głębszy, ponieważ służy jako główna powierzchnia blatu.

Secretaire en portefeuille

Sekretarka en portefeuille jest antyczną formą biurka, która zazwyczaj montowana jest na rolkach na końcu czterech nóg do podcinania. Nogi z kolei podtrzymują to, co wygląda jak ponadwymiarowa, pionowo zamontowana drewniana puszka do pizzy. Jest to szafa o grubości kilku cali, z ledwo wystarczającą ilością miejsca na uniesioną powierzchnię biurka i kilka długopisów i arkuszy papieru wyrzucanych pionowo.