Wykonana jest również ze znacznie tańszych materiałów, poza kilkoma produkcjami rzemieślniczymi. Niektóre biurka posiadają wyjmowany monopod, co sprawia, że są składane do biurka katedry. Inne mają dwie krótkie składane nogi, dzięki czemu mogą być używane zarówno w łóżku, jak i na kolanach, gdy nogi są złożone. Wreszcie, niektóre z nich są wyposażone we wbudowaną lampę zasilaną bateryjnie, co kontynuuje tradycję starych biurek i stoków, na których wbudowano obrotowe lub zawiasowe mosiężne świeczniki. Niektóre nowe biurka na kółkach mają teraz wbudowany uchwyt na kubki.

Zakup biurka – od czego zacząć

Większość nowoczesnych biurek jest uważana za przedmioty specjalistyczne, a bardzo niewielu dealerów meblowych posiada je w magazynie. Są one jednak obecne w wielu katalogach i na niektórych komercyjnych stronach internetowych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat biurek, skontaktuj się z firmą Ergodesk.

Dostępne są również biurka dla laptopów. Biurka te zostały zaprojektowane nie tylko do podnoszenia laptopów z otoczenia (np. łóżek), ale również do zapewnienia dodatkowych prześwitów w celu zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza do laptopów. Niektóre z nich są również wyposażone w dodatkowe wentylatory w celu zwiększenia cyrkulacji powietrza.

Biurko istnieje w dwóch odrębnych formach, zabytkowej i nowoczesnej.

Antena jest w zasadzie katedrą wyposażoną w udogodnienia potrzebne do łatwego pisania, takie jak miejsce na papier i przybory piśmiennicze. W pewnym sensie jest to specjalistyczna i rzadsza forma stojącego biurka. Termin ten jest czasami używany dla dużych biurek stojących.

Ponieważ zabytkowa katedra jest mniejsza niż większość biurek stojących, nadaje się do pisania w ciasnych pomieszczeniach, w rezydencji lub w miejscu pracy. Większość biurek ma pochylony blat z wargą, dzięki czemu długopisy i papier nie zsuwają się w dół. W niektórych kościołach znajdują się biurka katedralne.

Nowe biurko z regulowaną wysokością blatu

Zakup biurka – specjalista pomoże

Najpopularniejszą nowoczesną formą biurka katedralnego jest walcowe biurko komputerowe oparte na jedno- lub pięciokołowej podstawie z pojedynczą nogą. Zazwyczaj sprzedawany jest bezpośrednio przez producentów lub w katalogu i w Internecie. Skupia się na kilku odrębnych rynkach specjalistycznych, takich jak szpitale i zakłady przemysłowe.

Biurko Liseuse to średniej wielkości stół do pisania z małym panelem na środku na zawiasach, który może powstać za pomocą mechanizmu lub być podparty pod pożądanym kątem w celu ułatwienia czytania lub pisania na pochylonej powierzchni. Wiele z nich posiada boczne panele, które wychylają się po obu stronach, aby uzyskać większą powierzchnię biurka.