Krótko mówiąc, sekretarka z portefeuille jest jak biurko, które zostało zredukowane do minimum. Podobnie jak w przypadku jesiennej recepcji i sekretarki, podnośniki biurkowe sekretaire en portefeuille’s podnoszą przestrzeń wewnętrzną i dlatego przed zamknięciem muszą być usunięte z całej pracy. Ze względu na swoją mobilną naturę i stosunkowo niewielką wagę, czasami służyła jako biurko ekranu przeciwpożarowego. Bywało też czasami znane pod tą nazwą.

Biurko Ergodesk dla przedszkolaków

Biurko Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa Portfel: portefeuille. Prawdopodobnie dlatego, że posiada on takie same proporcje jak wiele rodzajów portfeli i otwiera się nieco jak niektóre z nich. Więcej na temat biurek, zwłaszcza dla dzieci, dowiesz się na stronie https://ergodesk.com.pl/o-firmie-ergodesk/.

Współcześni producenci szaf i projektanci mebli tworzyli czasem współczesne wersje sekretarza en portefeuille, uciekając od florystycznych wzorów antycznych.

Biurko typu rolltop to XIX-wieczna przeróbka biurka kontenerowego z dodatkowo szeregiem ułożonych w stosy schowków, półek, szuflad i zakamarków przed użytkownikiem, podobnie jak biurko do gradinu lub biurko Carlton House. W przeciwieństwie do tego, przegródki i powierzchnia blatu biurka na rolkach mogą być pokryte żaluzją składającą się z połączonych drewnianych listew, które toczą się lub ślizgają przez szczeliny w podniesionych bokach biurka.

Jest potomkiem, częściowo w formie, cylindrycznego biurka z XVIII wieku. Jest to krewny blatu żaluzjowego, którego listwy chowają się poziomo, a nie pionowo.

W przeciwieństwie do blatu cylindrycznego, blat rolki może być produkowany seryjnie dość łatwo, ponieważ proste drewniane listwy można było bardzo szybko i równomiernie rozłożyć. Natomiast drewniana część cylindra musiała być traktowana z wielkim wysiłkiem, aby zachować swój kształt idealnie w miarę upływu czasu, aby się nie odkształcała lub nie zginała i nie mogła się zwijać lub wydłużyć.

Biurko dla dziecka z regulacją wysokości dobrym rozwiązaniem

Biurka Ergodesk dla uczniów i studentów

Drewniane listwy żaluzji bębna na bębnie łączyły się zazwyczaj poprzez połączenie ich wszystkich z materiałem lub skórzanym fundamentem, dzięki czemu były mniej podatne na problemy, które nękały biurko cylindra.

Pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku biurko rolltop stanowiło podstawę małego lub średniego biura. Stopniowo odchodziło to na korzyść wprowadzenia stalowego biurka i pojawienia się większej ilości korespondencji i innych dokumentów, co spowodowało, że małe ustawione w stosy szuflady i półki stały się przestarzałe. Zbyt dużo listów przeszkadzało w ponownym ich złożeniu i umieszczeniu w odpowiednim slocie, a także zbyt mało czasu na otwieranie i zamykanie wszystkich szufladek, aby szukać rzeczy.

Ponieważ została wyprodukowana w dużych ilościach i przy różnych poziomach jakości, biurko rolki jest popularne na rynku antyków. Zazwyczaj jest to kosztowne, zwłaszcza jeśli używane drewno jest drogie. Popularny jest również wśród dekoratorów scenografii, którzy chcą odtworzyć atmosferę biura z końca XIX lub początku XX wieku.