Aby stopy i łydki były narażone na ciepło pochodzące od ognia, biurko kraty zazwyczaj miało formę miniaturowego stołu do pisania lub maleńkiego biurka z kilkoma szufladami pod biurkiem. Jak sama nazwa wskazuje, z tyłu znajduje się chowany kratka kominkowa, która chroni stosunkowo odsłoniętą twarz użytkownika przed zbyt wysoką temperaturą z zewnątrz kominka.

Biurka dla dzieci – dopasuj do wzrostu

Ekran był zazwyczaj wykonany z plecionego lub prostego kawałka ciężkiego materiału, wspartego na krzyżujących się i ślizgowych metalowych wspornikach. Wciąż istnieje wiele biurek z ekranami przeciwpożarowymi, ale oryginalne ekrany rzadko zachowały się. Metalowe podpory lub pręty, które przedłużyły sita, były na ogół konserwowane razem z biurkiem. Gdy nagie pręty znajdują się w pozycji wysuniętej, tworzą „kształt X” nad tylną częścią biurka. Inną konstrukcję ma biurko z regulowaną wysokością blatu.

Kilka stanowisk z ekranami przeciwpożarowymi nie miało samo w sobie ekranu, ale były po prostu lżejsze, węższe i niezwykle cieńsze wersje wysokiego biurka sekretarskiego, nałożone na jakąś formę trwałego mocowania kozłowego. Ich wysoka forma osłaniała twarz użytkownika przed gorącem płomieni, podczas gdy otwarty kozioł mocujący u dołu odsłaniał stopy. Były one w zasadzie mniejszą wersją francuskiego formularza zwanego Secretaire en portefeuille.

Szafki ognioodporne były często przeznaczone do użytku przez osoby określonej płci: te przeznaczone do użytku przez kobiety często posiadały złożone ozdoby i były na ogół mniejsze (wystarczająco lekkie, aby mogły być łatwo transportowane przez panią pokojówkę) niż te przeznaczone do użytku przez mężczyzn. Z powodu tych różnic poszczególne biurka często nazywane były dżentelmeńskimi stołami do pisania na ekranie lub damy stołami do pisania na ekranie.

Biurko dla dziecka regulowana wysokość dla każdego

Biurka dla dzieci – dopasuj do potrzeb

Biurko jest zarówno antyczną, jak i nowoczesną formą. Jako antyczny blat biurka jest mniejszym wariantem zbocza pisarskiego. Nazywa się to również skrzynką do pisania lub szafką do pisania. W niektórych przypadkach jest znany jako biurko przenośne, termin, który jest zwykle stosowany do większych formularzy. Większość przestarzałych biurek biodrowych jest przeznaczona do stosowania na stole lub innej stabilnej powierzchni. Często są one zbudowane z drobnego drewna twardego, takiego jak mahoń czy orzech włoski.

Stare biurka z klapami miały zawiasowe powierzchnie do pisania, często pokryte skórą, filcem lub innym materiałem, które przewracały się, aby odsłonić miejsce na papier. Poszczególne przegródki zostały zaprojektowane do przechowywania kałamarzy, długopisów, wosków uszczelniających i innych współczesnych materiałów piśmienniczych. Niektóre biurka posiadały również ukryte schowki.

Jako nowoczesna forma biurko przeznaczone jest przede wszystkim do użytkowania w łóżku i innych podobnych okolicznościach, znane jest również jako biurko. Dostępna jest szeroka gama form, ale z reguły jest ona znacznie mniejsza i prostsza od antycznego biurka na kolana, posiadającego co najwyżej małą szufladę lub miejsce na długopis i ołówek.